درمان خودسرانه درد و پیامدهای مضر آن

ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

برخی افراد برای درمان دردهای مختلف بدنشان اقدام به درمان های خودسرانه با داروهای مختلف و بدون تجویز پزشک می پردازند

*دکتر قاسم قارون: یکی از مشکلات سلامتی که میتواند بدلیل عدم شناخت علت و عوامل شروع آن مزمن و باعث سرگردانی شود درد های سینه، شانه و بازو (Shoulder Arm Syndrome) است.

قبل از ادامه موضوع، همانگونه که کراراً اشاره شده اصولاً و مهمترین سؤال ما همیشه در بدو کار دائم و یا متناوب و حمله ای بودن نشانه های غیر طبیعی از درد، بیحسی و یا تغییرات ظاهری در عضو مربوطه است که به جرات میتوان در تمام درد ها ومشاهدات غیر طبیعی نوسانی وغیر دائم به بیمار این آرامش را داد که اختلالات بروز کرده بدلیل یک بیماری عضوی از نوع آرتروز، زائده های استخوانی، تنگی کانال های عصب و تاندون ویا تومور نمیتواند باشد، بلکه عارضه از هر نوع، یک اختلال کاری مزاحمتی است که با زمینه قبلی تحریک پذیری، اکنون با عوامل محرک از تغذیه ، حرکات نامناسب ویا نوسانات زیست محیطی از درجه حرارت تا کارهای فیزیکی و انواع استرسهای غیرمعمول باعث تحریک پیش زمینه های قبلی و بروز شکایات ناشی از درد شده است .

در حالیکه در بیماریهای عضوی به هر دلیل عوارض از هر نوع دائمی است که به مرور تشدید میگردد.

در رابطه با شکایات از ناحیه سینه، گردن و شانه، که میتواند تا نوک انگشتان انتشار پیدا کند، بدلیل ارتباط سیستم عروقی –عصبی، اعضاء مختلفی از جهاز هاضمه تا قلب و ریه، همه میتوانند دراثر اختلال کاری منشاء انواع درد در این ناحیه باشند.

علاوه بر اعضاء درونی مذکور، عضلات گردن در سه طبقه حلقوی، دندانها و مفاصل آرواره ها ، مهره های گردن و مفاصل شانه، بازو و دست همگی میتوانند در دردهای این منطقه نقش تحریکی و در نتیجه بیماری زائی داشته باشند .

یکی از بیشترین عوامل تحریکی و ایجاد درد در این منطقه، اختلال های کاری معده درسمت چپ و کیسه صفرا در سمت راست بدن است. البته بیماریهای دندان هم از طریق مفاصل آرواره در هر طرف و در نتیجه انتشار درد به عضلات گیجگاهی و درگیری عضلات همجوار، براساس قانون توپ برفی باعث توسعه انقباض بیشترعضلات سر، گردن و بازو و در نتیجه کشیده شدن درد تا نوک انگشتان دست میگردند.

متاسفانه این علایم نهایتاً به انواع تشخیص های عجولانه برای درمان دارویی و یا جراحی بیمار میگردد . نمونه ای از این گرفتاری ها تشخیص عجولانه بیماری قلبی بدلیل درد های سمت چپ سینه است که بدون آگاهی و بررسی سوابق فوراً تست آنژیوگرافی انجام می شود و کمتر کسی با عروق صد در صد طبیعی قسر در میرود ( یعنی بدون هزینه مادی و جسمی). در اکثر موارد حداقل گذاشتن استنت یا فنر داخل یک یا چند رگ از قلب برای بیمار تجویز می شود البته اگر بیمار شانس بیاورد و مورد عمل بای پاس(By Pass) قرار نگیرد.

متاسفانه تشدید دردهای سینه و بازوی چپ بیمار بعد از استنت یا فنر یکی از نتایج این تصمیمات عجولانه است. در این تصمیمات عجولانه وجود معده، که آن هم در سمت چپ قرار دارد به هردلیل نادیده گرفته می شود. درواقع در این نوع درمانهای عجولانه مخاط از قبل تحریک شده معده بیمارمی بایست داروهای عدیده ای از رقیق کننده خون تا آرام کننده قلب و اعصاب را تحمل کند که باعث بروز عکس العمل و تشدید دردهای قبلی می شود.

لذا به دلیل وجود اعضاء وعوامل عدیده دراین منطقه (یعنی سمت چپ بدن)، بیماری مزمن می شود که بدلیل درمانهای غیرهدفمند، دردهای قبلی تشدید و نشانه های جدید به آن اضافه می شود. بخصوص در بیماران مسن تر که در آزمایش و رادیوگرافیهای تکراری تغییرات سنی بعنوان بیماری زایی به آنها تحمیل می شود و متاسفانه از درمانهای دارویی و یا جراحی پرهیز نمیشود – مراجعه شود به مقاله : خطرات پیدایش تصادفی در آزمایشها – از این رو با توجه به سابقه و گفته های بیمار، از نشانه ها و مشاهدات او در مورد تاثیرات تغذیه ای، کار جسمی و استرسهای مختلف میتوان شانس بی خطرتر و کم هزینه تری را به بیمار داد چرا که در بیولوژی و پزشکی هیچ مطلقی وجود ندارد و فقط با توجه بیشتر و بدون تعصب تخصصی میتوان لبخند خوشبختی بیمار را مشاهده کرد .


کلینیک من بیمار ,دردهای ,بیماری ,بدلیل ,عجولانه ,قبلی ,تصمیمات عجولانه ,دردهای قبلی ,تشدید دردهای ,مفاصل آرواره ,اختلال کاری

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و.. دارید ؛ کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشخصات


کسب درآمد

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و.. دارید ؛ کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

هواداران مروارید وحدتی فروشگاه اینترنتی حاجعلی پور سایت ریاضی ااا این سایت شامل ترفند ها برای یادگیری بهتر و آسان تر دروس راهنمایی و دبیرستان میباشد لطفا دبیران هم به ترفند ها و فایل ها توجه کنند پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان شهر فرش صالحیه مهندس پروران نوین گوگل 17 دانلود آهنگ و فیلم , سریال دانلود ایتا برای اندروید پایین اهنگ رفیقوم دردت بجونم ای داداش مهربونم نت وصله ولی تلگرام وصل نمیشه دانلود آهنگ رنگ چشمونت آبی آسمونی تحقیق دربارع موادی ک از سنگ ها تهیه میشه درسهایی از قران ۲۸دی۹۶ دانلود اهنگ سالم شده وقتش رسیده فارسی فرم رضایت خروج از کشور همسر فرزند مدل مانتو عید فطر98 آهنگ با جداییات کرده بودم عادت حسین رستمی