پیشینه کافه بازار

Image result for ‫پیشینه کافه بازار‬‎

کافه بازار یک گاه نرم‌افزار اندروید است که در بهمن ماه ۸۹ توسط رضا محمدی قایقجی، حسام میرآرمندهی و تعدادی از دانشجویان دانشگاه شریف طراحی شد

در کافه بازار بیش از ۱۳۰ هزار نرم‌افزار کاربردی اندرویدی ایرانی تولیدشده توسط ۲۱ هزار توسعه‌دهنده، به۳۸ میلیون کاربر ارائه می‌شود 

در اسفند سال ۱۳۹۳، این برنامه ۱۷ میلیون نصب فعال داشته و ۱۴ میلیون حساب کاربری فعال داشته‌است. این میزان در اواخر سال ۹۵ به ۳۲ میلیون نصب فعال رسید. درآمد توسعه‌دهندگان از و تبلیغات ۱۲۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۳ اعلام شد.[۶] ارزش این شرکت در سال ۲۰۱۴ میلادی ۲۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود

دیگر محصولات

به جز گاه نرم‌افزارهای اندروید کافه بازار، در این شرکت محصولات دیگری شامل «عدد» به عنوان یک پلتفرم تبلیغات برای موبایل، «دیوار» که یک سرویس نیازمندی‌های آنلاین است، و «رسید» که یک سرویس پرداخت پول با موبایل است، طراحی و پیاده‌سازی شده‌اند.[۲][۳][۶][۱۰] همچنین در خود گاه نرم‌افزارهای اندروید، سرویس «برنامه‌های آنی» معرفی شد که به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا برنامه‌هایی طراحی کنند که کاربران برای اجرای آن نیازی به دانلود و نصب برنامه ندارند و بلافاصله قابل اجرا است

مصاحبه با صاحب کافه بازار

فعالیت اقتصادی خود را از کجا آغاز کردید؟

شاید اولین کار جدی من و شریکم رضا محمدی، سایتی برای چاپ بر روی تی شرت با نام «طوطی» بود که بنا داشت به صورت اینترنتی سفارش را از مشتری دریافت کند و محصول را تحویل دهد؛ اما با رفتن یکی دیگر از شرکا به خارج از کشور برای ادامه تحصیل، تیم ما از هم پاشیده شد؛ و من نیز تصمیم گرفتم تحصیلاتم را در خارج ادامه دهم؛ لذا به سوئد رفتم و در دانشکده کارآفرینی دانشگاه چالمرز، در رشته طراحی کسب و کار مشغول به تحصیل شدم.

چرا کارآفرینی و کسب و کار؟

چون به کارآفرینی علاقه داشتم و در کلاس های این دوره در دانشکده مدیریت شریف هم شرکت کرده بودم. زمانی که در ایران بودم برای کارشناسی ارشد همین رشته در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران قبول شدم، اما بنا به دلایل شخصی، گزینه‌ی تحصیل در خارج از کشور را انتخاب کردم.

در سوئد چه گذشت؟

ما در سال دوم تحصیلمان به عنوان پروژه باید یک کسب و کاری راه‌اندازی می‌کردیم. من با یک تیم از دانشجویان – که ازکشورهای مختلف بودند – پروژه‌ای را برنامه‌ریزی نمودیم. ایده‌ی کار بر این اساس بود که با هوش مصنوعی به شناسایی افرادی که به بازی‌های آنلاین معتاد بودند بپردازیم تا دولت سوئد برای رفع اعتیاد به آنها کمک کند.

بازگشت به تهران

وقتی به تهران آمدم دیدم برخی از دوستان و همکلاسیان سابقم در دانشگاه شریف از جمله رضا محمدی، بر روی پروژه فارسی‌تل کار می‌کنند؛ وقتی از پروژه مطلع شدم به آن علاقه‌مند شدم و قرار شد دو هفته بیشتر در ایران بمانم تا با شرکت‌هایی همچون ایرانسل و سونی درباره توزیع این محصول مذاکره کنیم. البته این دو هفته تعطیلات از پیش برنامه‌ریزی شده‌ی من در عمل هیچوقت تمام نشد.

انتظار چنین استقبالی را داشتید؟

نه! انتظار این تعداد کاربر را نداشتیم و به علت آماده نبودن ساختار ها، همواره با مشکلاتی در زمینه سرور مواجه بودیم. اما نکته اصلی، پایه فنی بازار بود که از روز اول خیلی خوب و قوی گذاشته شده بود و به ما امکان توسعه سریع را می داد.

موفق باشید
niketablighat.ir کافه ,بازار ,میلیون ,طراحی ,دانشگاه ,کارآفرینی ,کافه بازار ,کارآفرینی دانشگاه ,دانشکده کارآفرینی ,دانشگاه شریف ,پیشینه کافه ,دانشکده کارآفرین? منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

واسه خنده ✜ 4????????????????????????✜ اجاره فلزیاب 09192121179 پرستوی امید رمانک موسسه حقوقی ثبتی مشهور کرمان موزیک تخفیف ویژه بزرگترین مرجع بالیوود پارسی آهن آلات